راهنمای ست کردن کت و شلوار

راهنمای ست کردن کت و شلوار برای افراد چاق و تپل

کت و شلوار طرح دیپلمات (خطوط راه راه عمودی) و رنگ تیره بهترین انتخاب برای افراد چاق می باشد. استفاده از لباسهای کاملا یکرنگ باعث می شود این افراد لاغرتر به نظر بیایند.

این افراد بهتر است کمر شلوارشان کمی بالاتر از کمر باشد تا باعث شود پاهایشان بلندتر دیده شود.

این افراد می توانند از ژاکت های دو دکمه یقه هفت استفاده نمایند.

استفاده از لباسهای تیره رنگ باعث می شود این افراد لاغرتر نشان داده شوند. اگر پوشیدن لباس های تیره رنگ را دوست ندارند از لباس های یکدست یکرنگ و در یک خانواده رنگی استفاده نمایند.

این افراد بهتر است از لباسهایی با پارچه های ظریف و نرم استفاده نمایند و توصیه می گردد از پوشیدن لبـاسـهای با طرح برجسته و پارچـه هـای زمخت، ژاکت های حجیم و یقه اسکی خودداری کنند، زیرا استفاده از این پارچه ها آنها را چاق تر نشان می دهد.

به این افراد توصیه می شود از لباس هایی با سایز خودشان استفاده نمایند و از پوشیدن لباس های گشادتر و یا تنگ تر بپرهیزند.

استفاده از کت و شلوار با کراوات یکرنگ و پهن برای این افراد مناسب تر می باشد.

 ست کردن کت و شلوار برای افراد لاغر

افراد لاغر باید با انتخاب لباس های مناسب، وزن خود را بیشتر نشان دهند. به عنوان مثال می توانند از کت و شلوارهای اپل دار استفاده نمایند ولی بهتر است از کت شلوارهای طرح دیپلمات (خطوط راه راه عمودی) استفاده ننمایند.

استفاده از خطوط افقی برای این افراد بسیار مناسب می باشد و استفاده از پارچه های کلفت به آنها توصیه می شود.

پوشیدن شلوار پیلی دار برای این افراد مناسب می باشد.

استفاده از لباس با رنگ های روشن برای این افراد مناسب بوده و توصیه می گردد از پوشیدن لباس های با رنگ تیره اجتناب نمایند زیرا رنگ های تیره باعث میشود لاغرتر بنظر بیایند.

به این افراد توصیه می شود که لباسهای هم سایز خودشان را بپوشند زیرا پوشیدن لباس های گشاد و یا تنگ آنها را لاغرتر نشان می دهد.

استفاده از کت و شلوار مخمل، کت تک و یا شلوار تک مخمل برای این افراد می تواند انتخاب خوبی باشد.

افراد لاغر می توانند پلیور حجیم، ژاکت کلفت و یقه اسکی بپوشند، این لباس ها برای آنها بهترین انتخاب می باشد.

این افراد بهتر است از کراوات پهن استفاده کنند.

توصیه می شود از پوشیدن تیشرت یقه هفت پرهیز کنند.

 ست کردن کت و شلوار برای افراد قد کوتاه

کت و شلوار دیپلمات (خطوط راه راه عمودی) بخصوص با خط های نازک و نزدیک به هم برای این افراد بسیار مناسب است و باعث می شود قد بلند تر به نظر بیایند.

افراد قد کوتاه بهتر است از طرح های ساده استفاده کرده و از پوشیدن طرح های شلوغ پرهیز کنند. پوشیدن کت و شلوار ساده (خصوصا رنگ های تیره برای لاغر تر نشان دادن) برای این افراد بسیار مناسب می باشد .

استفاده از ژاکت و شلوار همرنگ مناسبتر بوده و درصورت استفاده از ژاکت توجه کنند بلندی آن تا کمر باشد زیرا بلند بودن ژاکت باعث میشود تا کوتاهتر بنظر بیایند.

این افراد بهتر است شلوار راسته بپوشند و از شلوار با دمپای دوبل استفاده نکنند.

•این افراد بهتر است از کراوات باریک استفاده کنند.(برای افراد با وزن متناسب)

به این افراد توصیه می شود کفش ساق بلند نپوشند.

این افراد بهتر است از وسایل جانبی  مانند کلاه، کراوات و … برای همانگی با کت و شلوار استفاده کنند.

ست کردن کت و شلوار برای افراد قد بلند

هر چند که گاهی افراد قد بلند در پوشیدن لباس های مرتب مشکل پیدا می کنند اما این افراد هم برای ست کردن کت و شلوار شان با سایر لباس هایشان می توانند از راهکارهای زیر استفاده کنند:
کت و شلوار پرنس دوگال(چهارخانه)انتخاب خوبی است که باعث میشود شخص قد بلند، بسیار منحصر به فرد و با وقار بنظر بیاید.

افراد قد بلند می توانند از کت و شلوار با طرح دیپلمات (خطوط راه راه عمودی) استفاده نموده و برای بهتر بنظر آمدن، طرحی را انتخاب کنند که خطوط آن برجسته نباشد. همچنین می توانند از پوشت(دستمال جیب کت) و شلوار با دمپای کمی حالت گشاد استفاده نمایند.

استفاده از کت و شلوار مخمل، کت تک و یا شلوار تک مخمل برای این افراد می تواند انتخاب خوبی باشد.

افراد قد بلند می توانند از رنگ های متفاوت برای لباسهایشان استفاده نمایند. به عنوان مثال کت تک و یا شلوار تک انتخاب های بسیار خوبی برای این افراد می باشند و بهتر است از لباس های یکدست یکرنگ استفاده نکنند.

به این افراد توصیه می شود از لباس هایی با سایز خودشان استفاده نمایند و از پوشیدن لباس های گشادتر و یا تنگ تر بپرهیزند.

استفاده از پارچه های پرنس دوگال (چهار خانه)برای این افراد انتخاب بسیار خوبی می باشد.

تیشرت های با خطوط افقی برای این افراد بسیار مناسب می باشد.

به افرادی که کمر باریک و یا نرمال دارند توصیه می شود از کمربند استفاده نمایند.

•لباس هایی با رنگ روشن تر برای افراد قد بلند بسیار مناسب می باشد.

راهنمای ست کردن کت و شلوار با لباس و پیراهن

یکی از مواردی که بسیاری از افراد که کت و شلوار می پوشند با آن مواجهه هستند ست کردن کت شلوار با لباس های دیگرشان می باشد. پس نکات زیر را بخوانید.

رنگ‌هایی‌ که برای لباس هایتان انتخاب می‌کنید، می‌تواند بر روحیه خود و اطرافیانتان در طول روز تاثیرگذار باشد. رنگ لباس می‌تواند شادی یا اندوه درونی در شما ایجاد کند و حتی این حس را به دیگران نیز منتقل نماید. همچنین، می‌توانید با دیدن رنگ لباس دیگران، با روحیه آنها آشنا شوید. نقطه اشتراک مطالب فوق تاثیر بر سلامت روانی افراد است. به همین دلیل، به تمام اعضای خانواده توصیه می‌شود برای حفظ شادابی و نشاط خود و اطرافیان در خانه لباس‌های مرتب و با رنگ‌های شاد و روشن بپوشند. در زیر توصیه‌هایی برای ست کردن لباس، برای افراد مختلف توضیح داده شده است.

توصیه هایی بـرای

همه افراد

می توانید رنگهای شبیه به هم را با یکدیگر ست کنید. برای مثال آبی تیره و آبی کمرنگ را با هم ست کنید. این یک راه ساده برای ست کردن رنگ لباس شماست.

رنگ‌های متضاد شما را جذاب‌تر نشان می دهند، برای مثال نارنجی با سبز، زرد با بنفش، و قرمز با آبی. این ها رنگ هایی هستند که متضاد هستند و به کارگیری این رنگ ها در لباس ها مطلوب به نظر می رسد.

رنگ های خنثی مطمئن ترین راه برای ست کردن لباسها هستند. به عنوان مثال سفید، سیاه، خاکستری و قهوه ای. رنگ هایی که معمولا برای همه مناسب بوده و استفاده از این رنگ ها آرامش بخش و ملایم به‌ نظر می رسد.

رنگ کراوات يا پیراهنتان را با رنگ پوشت (دستمال گوشه‌ی جيب کت) يکی نکنيد. اگر ميی‌خواهيد که اين رنگ ها يکی باشند، از رنگ پيراهن استفاده کنيد.

بهتر است جوراب ساق بلند استفاده نماييد كه به‌ خوبی پای شما را بپوشاند به طوری که اگر هنگام نشستن پای خود را روی پای ديگر قرا دهيد پای شما نمايان نگردد. رنگ جوراب نيز بايد همرنگ و يا تيره تر از شلوار باشد.

برای داشتن ظاهری رسمی تر از پيراهن های ساده استفاده کنيد.

رنگ کمربند با رنگ کفش بايد يکسان باشد.

براي هماهنگ کردن و یا ست کردن كت وشلوار راه راه، اگر رنگ راه هاي آن ضعيف و كمرنگ هستند، رنگ خود كت را ملاک قرار دهيد و كراوات خودتان را با آن هماهنگ و ست كنيد، درست مثل اينكه يك كت ساده پوشيده ايد. اما اگر راه راه های  كت برجسته و مشخص و پررنگ هستند، كراواتی  را انتخاب كنيد كه به خوبي با رنگ راه های كت شما هماهنگ است. مثلا كتی  با راه هاي آبی مشخص را مي توانيد با كراوات آبی رنگ بپوشيد. كراوات شما مي تواند ساده يا طرح دار باشد این فرقی نمی کند، اما مهم است كه با رنگ راه راه های كت شما متناسب و هماهنگ باشد.

اگر کت و شلوار شما سفید رنگ است . دنبال یک رنگ مناسب کت وشلوار می گردید . خوبست که بدانید با کت شلوار سپید می توانید هر کرواتی را با هر طرح و رنگ که فکر می کنید بپوشید.پس نگران رنگ و طرح کروات نباشید.در ضمن پیراهن سفید را نیز می توانید با هر نوع کراواتی در هر رنگی ست کنید.

suit

د‌‌‌ر مورد‌‌‌ کت و شلوار  آقایان چاق نكات مهم و قابل توجه وجود‌‌‌ د‌‌‌ارد‌‌‌. اصولا كت شلوارهایی كه پارچه‌های براق د‌‌‌ارند‌‌‌ شما را چاق‌تر از چیزی كه هستید‌‌‌ نشان می‌د‌‌‌هند‌‌‌. تاثیر پارچه‌های ضخیم و كلفت یا طرح‌های چهارخانه د‌‌‌رشت هم همین است. این قبیل طرح‌ها برازند‌‌‌ه افراد‌‌‌ لاغر است. آقایان چاق بهتر است از كت وشلوارهایی با رنگ‌های تیره و مات استفاد‌‌‌ه كنند‌‌‌.که تا حدی چاق بودن را کمتر نشان می دهد.

د‌‌‌ر مورد‌‌‌ کت شلوار مناسب آقایان لاغر نكات مهمی وجود‌‌‌ د‌‌‌ارد‌‌‌. معمولا كت و شلوارهایی كه پارچه‌های براق د‌‌‌ارند‌‌‌ شما را چاق‌تر از چیزی كه هستید‌‌‌ نشان می‌د‌‌‌هند‌‌‌. تاثیر پارچه‌های ضخیم و كلفت یا طرح‌های چهارخانه د‌‌‌رشت هم همین است. این قبیل طرح‌ها برازند‌‌‌ه افراد‌‌‌ لاغر است کت وشلوار هایی که كت‌های آن پشت‌چاك‌د‌‌‌ار به‌خصوص اگر 2 چاك د‌‌‌ر پشت د‌‌‌اشته باشند‌‌‌. نیز برای لاغر ها مناسب است.

تناسب کت شلوار با بالاتنه و پایین تنه باید مد نظر شما در هنگام خرید زقرار بگیرد.اگر قد‌‌‌ بالاتنه شما نسبت به پایین‌تنه شما كوتاه‌تر است باید‌‌‌ کت شلواری با كت‌های یقه باز و برگرد‌‌‌ان یقه بلند‌‌‌ و باریك بپوشید‌‌‌ ولی اگر پاهای كوتاهی د‌‌‌ارید‌‌‌. کت و شلوار شما باید دارای  كت‌ كوتاه‌تر باشد؛ چون كت‌های بلند‌‌‌ باعث می‌شوند‌‌‌ پاهای شما كوتاه‌تر از حد‌‌‌ی كه هست به نظر برسد‌‌‌. یاد‌‌‌تان باشد‌‌‌ حتی اگر د‌‌‌وباره شلوارهای د‌‌‌مپا پاكتی مد‌‌‌ شد‌‌‌، اگر پاهای كوتاهی د‌‌‌ارید‌‌‌ از انتخاب آنها پرهیز کنید

تناسب کت شلوار با بالاتنه و پایین تنه باید مد نظر شما در هنگام خرید زقرار بگیرد.اگر قد‌‌‌ بالاتنه شما نسبت به پایین‌تنه شما كوتاه‌تر است باید‌‌‌ کت شلواری با كت‌های یقه باز و برگرد‌‌‌ان یقه بلند‌‌‌ و باریك بپوشید‌‌‌ ولی اگر پاهای كوتاهی د‌‌‌ارید‌‌‌. کت و شلوار شما باید دارای  كت‌ كوتاه‌تر باشد؛ چون كت‌های بلند‌‌‌ باعث می‌شوند‌‌‌ پاهای شما كوتاه‌تر از حد‌‌‌ی كه هست به نظر برسد‌‌‌. یاد‌‌‌تان باشد‌‌‌ حتی اگر د‌‌‌وباره شلوارهای د‌‌‌مپا پاكتی مد‌‌‌ شد‌‌‌، اگر پاهای كوتاهی د‌‌‌ارید‌‌‌ از انتخاب آنها پرهیز کنید

کت وشلوار گشاد یا تنگ کدام بهتر است؟

در هردوره ای کت وشلوار گشاد یا تنگ مد می شود . اما در حال حاضر پوشید‌‌‌ن شلوار خیلی گشاد‌‌‌ و خیلی تنگ د‌‌‌ر کت و شلوار مد نیست. یك نکته مهم د‌‌‌ر شلوارهای کت شلوار این است كه کمر آنها به اند‌‌‌ازه نیم تا یک سایز امکان تنگ یا گشاد‌‌‌ شد‌‌‌ن د‌‌‌ارد‌‌‌ و برای آنکه شلوار مناسب اند‌‌‌امتان د‌‌‌اشته باشید‌‌‌ نگرانی زیاد‌‌‌ی نخواهید‌‌‌ د‌‌‌اشت

کت و شلوار | کت شلوار| کت وشلوار

قد شلوار کت شلوار چه اندازه باشد متناسبتر و شکیلتر است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در هنگام خرید کت و شلوار لازم است که به قد‌‌‌ شلوار هم توجه نمایید . لبه پشت شلوار باید‌‌‌ تا لبه پایین پاشنه كفشتان برسد‌‌‌ و وقتی راه می‌روید‌‌‌ جورابتان د‌‌‌ید‌‌‌ه نشود‌‌‌. البته حواستان به رنگ جوراب هم باشد‌‌‌ كه همرنگ کت وشلوارتان انتخاب كنید‌‌‌.

مدل کت شلوار

در مدل كت‌ های معمولی كه مد‌‌‌ل‌شان خیلی بلند‌‌‌ و یا خیلی كوتاه نیستند وقتی كت را می‌پوشید‌‌‌، د‌‌‌ر حالت ایستاد‌‌‌ه د‌‌‌ست‌هایتان  را كنار بد‌‌‌نتان  قرار د‌‌‌هید‌‌‌، قد‌‌‌ كت باید‌‌‌ تا نوك انگشت شست باشد‌‌‌. قد‌‌‌ آستین کت هم بهتر است به اند‌‌‌ازه‌ای باشد‌‌‌ كه یكی، د‌‌‌و سانتی‌متر از لبه آستین پیراهن از زیر آن بیرون بیاید . بلند‌‌‌ی یقه كت هم باید‌‌‌ طوری باشد‌‌‌ كه یقه پیراهن از كت بیرون باشد‌‌‌.

باید دقت داشت  که نباید سایز کت و شلوار خیلی بزرگ باشد‌‌‌. د‌‌‌قت كنید‌‌‌ سرشانه‌های کت جذب شانه‌ها باشد‌‌‌ نه بزرگ‌تر از شانه‌هایتان و نه کوچکتر. قد‌‌‌ كت و شلوار غیر از موارد‌‌‌ خاص استاند‌‌‌ارد‌‌‌های ثابتی د‌‌‌ارد‌‌‌ كه باید‌‌‌ رعایت شود‌‌‌. همین نكات ظریف باعث می‌شود‌‌‌ خوش‌تیپ و برازند‌‌‌ه به نظر برسید‌‌‌.

رابطه میان قد‌‌‌ و د‌‌‌کمه

باید بدانید که د‌‌‌ر انتخاب کت وشلوار باید هم به تعد‌‌‌اد‌‌‌ د‌‌‌كمه كت و هم به قد‌‌‌تان توجه كنید‌‌‌. كت‌های کت وشلوار اگر 2 د‌‌‌كمه داشته باشند برای مرد‌‌‌ان كوتاه‌تر و كت‌های 3 د‌‌‌كمه برای مرد‌‌‌ان بلند‌‌‌تر مناسب‌ هستند‌‌‌. این را هم به یاد داشته باشید كه بعضی از كت‌ها یك رد‌‌‌یف د‌‌‌كمه د‌‌‌ارند‌‌‌ و بعضی د‌‌‌یگردر  2 طرف‌ د‌‌‌كمه‌ د‌‌‌ارند‌‌‌. د‌‌‌سته د‌‌‌وم برای افراد‌‌‌ چهارشانه مناسب نیستند‌‌‌ و عرض شانه‌ها را بیشتر نشان می‌د‌‌‌هند‌‌‌. كت‌های تك‌د‌‌‌كمه هم خیلی رسمی هستند‌‌‌ و اگر قرار است فقط یك د‌‌‌ست كت و شلوار د‌‌‌ر كمد‌‌‌ لباستان د‌‌‌اشته باشید‌‌‌، بی‌خیال این كت‌ها شوید‌‌‌ چون خیلی خاص‌اند

اهمیت د‌‌‌كمه کت و شلوار

موقعی که کت وشلواری می خواهیم بخریم باید به تعد‌‌‌اد‌‌‌ د‌‌‌كمه‌های كت دقت کنیم . كت‌هایی كه د‌‌‌كمه كمتری د‌‌‌ارند‌‌‌ رسمی‌تر هستند‌‌‌ و باید‌‌‌ برای مجالس رسمی انتخاب می شوند‌‌‌. علتش هم این است كه كت‌های یك یا 2 د‌‌‌كمه، یقه بازتری د‌‌‌ارند‌‌‌ و پیراهن زیر كت بیشتر د‌‌‌ید‌‌‌ه می‌شود‌‌‌، د‌‌‌ر نتیجه حالت رسمی‌تری پید‌‌‌ا می‌كند‌‌‌. د‌‌‌ر اروپا كت‌های 2 د‌‌‌كمه برای مهمانی‌ها رایج‌تر است ولی ایرانی‌ها انواع 3 د‌‌‌كمه را ترجیح می‌د‌‌‌هند‌‌‌. هرچه تعد‌‌‌اد‌‌‌ د‌‌‌كمه بیشتر می‌شود‌‌‌ كت‌ها نیمه‌رسمی می‌شوند‌‌‌؛كت‌های فانتزی و مد‌‌‌رن و با طراحی نو هم اغلب د‌‌‌كمه بیشتری د‌‌‌ارند‌‌‌

مدل کت شلوار

 در مدل کت و شلوار اینکه كت‌ها چه تعداد دكمه دارند. طرح و جنس پارچه و فرم آن به چه شکلی است و در نتيجه كاربردهای کت و شلوار درچه زمینه هایی است . به انواع  مختلفي تقسیم می شوند.
براي انتخاب مدل كت وشلواربا سايز و موقعيتي كه مي‌خواهيد از آن استفاده كنيد باید هماهنگی داشته باشد.

رنگ‌هاي مد كت و شلوار

بسیاری از انسانها به دنبال این هستند که ببینند چه رنگی رنگ سال برای کت و شلوار مردانه و یا کت وشلوار زنانه است ویا رنگ‌هاي مد كت و شلوار در فصل‌هاي مختلف به چه صورتی می باشد .اما برخی از کارشناسان پوشاک و کت وشلوار معتقد هستند که  : به علت اين كه بي‌نهايت برند در دنيا هست نمي‌شود گفت رنگ سال آبي‌ است يا قهوه‌اي و هر برندي رنگ خاص خودش را دارد.و بيشتر اینکه چه رنگی رنگ مد و رنگ روز کت و شلوار  می باشد بیشتر مربوط به تبلیغات و بازار فروش  در كشورهاي آسيايي می باشد . و آن هم به اين علت است كه برندهاي مشهور پوشاک و کت وشلوار ،اروپايي و آمريكايي نياز به بازاري دارند براي فروش ته مانده محصولات خود و خوب چه جايي براي آب كردن اين ته مانده بهتر از آسياست؟ که با مقداری تبلیغات می توانند باقی مانده محصولاتشان را که جایی برای فروش در اروپا و آمریکا نداشته تبدیل به پول و دلار کنند.

  

تشخیص اندازه بودن لباس

گاهی اوقات وقتی پیراهن نوی خود را تن می کنید، می بینید خیلی گشاد و بد قواره به نظر می رسد. علت کار چیست؟ آیا به خاطر بلندی آستین هاست؟ به خاطر یقه آن است؟ یا اینکه زیر کت ناجور به نظر می رسد؟ امروز علت آن را خواهید فهمید.

در اینجا قوانین و روش هایی آورده ام که با استفاده از آنها همیشه لباسهایتان برازنده و اندازه ی تنتان خواهند بود. درست است که مد لباس روز به روز تغییر می کند، اما این قوانین هیچ گاه تغییر نمی کنند و برای همه نوع لباس می توانید از آنها استفاده کنید.

پیراهن جلو دکمه دار
آستین ها و سردست

این نوع پیراهن معمولاً پس از چند بار شستشو آب می روند، پس هنگام خرید پیراهن جلو دکمه دار، حتماً دقت کنید که آستین ها کمی برایتان بلند باشد تا اگر پس از شستشو آب رفت، مشکلی ایجاد نشود.

اندازه ی مناسب برای آستین ها چقدر باید باشد؟

۱- دقت کنید که آستین از روی مچ گذشته و تا ابتدای شستتان برسد.
۲- درضمن سرآستین ها نیز باید به میزان کافی کیپ باشد تا از روی مچ پایین نیایند.
۳- اگر پیراهن جلو دکمه دار را معمولاً روی شلوار می اندازید، پس دقت کنید که قد آن نباید از زیپ شلوارتان پایین تر بیاید و باید کمی بالاتر از آن بایستد.
۴- زمانی که روی پیراهن از ژاکت یا کت استفاده می کنید، دقت کنید که اگر دستانتان را بکشید، آستین پیراهن باید فقط خیلی کم (حدود یک تا دو سانت) از سر آستین کت بیرون بیاید، اگر بیش از آن بود، باید پیراهن کوچک تری انتخاب کنید.

یقه ها و پیراهن

۱- اگر پیراهنتان از قسمت شانه ها به خوبی اندازه تان باشد، مطمئن می شوید که سایز مناسب را برداشته اید.
۲- وقتی دکمه های پیراهن را کامل بستید، باید انگشت سبابه تان در فاصله ی بین یقه و گردنتان جا بگیرد تا متوجه شود که خوب اندازه تان است.
۳- لبه ی بیرونی و نوک یقه باید با برگردان یقه کتی که از روی آن می پوشید، به خوبی پوشیده شود.

کت

۱– پس از پوشیدن کت، اگر دست هایتان را بکشید، آستین کت باید تا بند انگشت شستتان برسد. و کت باید پشتتان را نیز به خوبی بپوشاند.
۲- یقه ی کتتان باید به صورتی باشد که حدود یک سانت از یقه ی پیراهنتان را نشان دهد.
۳- اگر عادت دارید که کت ورزشی خود را روی پلوور می پوشید، هنگام خرید کت توجه کنید که حتماً یک پلوور نازک نیز همراه خود بیاورید.

شلوار
شلوار پارچه ای

۱- پرو کردن شلوار پارچه ای بسیار ساده است و خیلی راحت متوجه می شوید که اندازه تان هست یا نه. اگر شلوار را بدون کفش امتحان می کنید، باید قدش به زمین برسد. اگر هنگام پرو کفش پایتان است، قسمت پشتی پاچه شلوار باید به زمین برسد. دقت کنید که قد شلوار باید اندازه ای باشد که هنگام راه رفتن جورابتان پیدا نباشد.
۲- هنگامی که کمربند را روی شلوارهای پارچه ای می بندید، دقت کنید که خیلی سفت و محکم نکشید، این کار باعث می شود که شکمتان بزرگتر به نظر برسد.
۳- دکمه ی شلوار را پایین نافتان ببندید.
همانطور که در بالا هم گفتیم لباسهای پارچه ای ممکن است پس از شستشو می آب بروند، دقت کنید که شلوارتان را نیز کمی بلندتر بخرید.

شلوار جین

شلوار جین نیز مثل لباسهای اسپرت دیگر، نیازی به دقت زیاد ندارد تا ببینید کاملاً اندازه تان هست یا نه. البته باید تاحدودی با انواع جین ها که در بازار هست آشنایی داشته باشید و بدانید که فرم کدام به بدن شما سازگارتر است.

سه مدل جین داریم : معمولی، آزاد و گشاد
جین معمولی همانطور که از نامش پیداست همان نوع قدیمی یا در واقع تنگ است.
جین آزاد در قسمت باسن کمی گشادتر است.
جین گشاد در قسمت ران ها و باسن بسیار گشادتر از جین معمولی است.

کراوات

یک راه ساده برای اینکه بدانید کدام کراوات اندازه و برازنده شما است این است که آن را روی پیراهنی مناسب و اندازه تان امتحان کنید.

به نکات زیر دقت کنید :

۱- قد کراوات باید بالاتر از خمیدگی شکم قرار گیرد.
۲- اندازه گره کراوات نباید قدری باشد که نوک یقه پیراهنتان را بگیرد.
۳-  مثلثی که با گره ی کراواتتان ایجاد می کنید، باید به خوبی با مثلث یقه ی پیراهن جلو دکمه دارتان جور باشد.

پالتو و بارانی

برخی اعتقاد دارند که بهتر است پالتویتان را یک سایز بزرگتر از سایز پیراهنتان بگیرید تا مطمئن شوید که بر روی پلوور هم اندازه تان خواهد بود.

پالتو ها دو نوع دارند : پالتوی بلند تا زانو، و نیمتنه
۱- اندازه آستین ها باید به صورتی باشد که هنگام کشیدن دست ها سرآستین تا ابتدای شست تان برسد.
۲- پشت پالتو باید صاف و یکدست باشد، مثل پشت کت و ژاکت.
۳- اگر پشت پالتو خط های افقی بیفتد یعنی برایتان کوچک است. خطهای عمودی نشانگر این هستند که پالتو برایتان بزرگ و گشاد است.

کمربند

هنگام خرید کمربند دقت کنید که باید آن را یک سایز بزرگتر از اندازه ی شلوارتان بگیرید. مثلاً اگر سایز کمرتان ۳۴ است، سایز کمربندتان باید ۳۶ باشد.
۱- میخ کمربند باید همشه در سوراخ وسط قرار گیرد. برخی از کمربند ها سه سوراخه و برخی پنج سوراخه هستند.
۲- دم کمربند باید تا اولین پل (حلقه) شلوار ادامه یابد.
۳- سگک کمربند باید در امتداد دکمه های پیراهنتان قرار گیرد.

لباسی کاملاً برازنده!

اگر از اندازه های درست لباس ها باخبر باشید، پس از خرید یا گرفتن لباستان از خیاطی، بسیار راضی خواهید بود، چون همه  لباسها کاملاً اندازه و برازنده ی تن شما خواهد بود. امیدواریم نکات بالا در این زمینه کمک کننده و مفید بوده باشند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *